Czy Twój kontrahent jest wypłacalny?

Pieniądze to nie wszystko – to prawda, ale w biznesie jednak nie sposób ich pominąć. Uczciwe relacje biznesowe oznaczają właśnie wzajemne regulowanie należności, niezależnie od tego czy mówimy o transakcji gotówkowej czy np. wymianie towarowej. Niestety niektórzy przedsiębiorcy zamiast uczciwości wolą stawiać na mniejsze i większe przekłamania, a czasem zwyczajnie unikać spłaty zadłużenia. W konsekwencji stracić może uczciwy przedsiębiorca.

Aby nie być poszkodowanym, warto zawczasu podjąć odpowiednie działania, które pozwolą zminimalizować ryzyko. W tym celu najlepiej zgłosić się do wywiadowni gospodarczej. Firma tego typu prześledzi wszelkie dostępne informacje na temat wybranego podmiotu gospodarczego. Dotyczy to zarówno oficjalnych rejestrów, jak i danych zawartych w prasie. Wywiadownia sięga także do opinii bankowych czy rejestru długów. W ten sposób możesz się dowiedzieć, czy masz do czynienia z wypłacalnym i rzetelnym przedsiębiorcą, czy kimś dla kogo pojęcie tzw. moralności płatniczej zupełnie nie istnieje.

Raport wywiadowni gospodarczej przedstawia właśnie również tę ostatnią kwestię. Wszak możesz trafić na partnera biznesowego, który posiada środki, ale unika spłaty zadłużenia tak długo, jak to tylko możliwe. Dzięki usłudze wywiadu handlowego dowiesz się, jak wygląda profil moralny od strony płatniczej Twojego potencjalnego kontrahenta. To pozwoli Ci na podjęcie świadomej decyzji odnośnie nawiązywania współpracy lub zrezygnowania z kontraktu.

http://www.bisnode.pl/blog/