Zadbaj o bezpieczeństwo informatyczne

Agencje wywiadu handlowego oferują szereg usług, które pomogą Ci działać bez zbędnego ryzyka. Dotyczy to zarówno zawieranych umów, jak i wykorzystywanego sprzętu komputerowego. Jak wiele komputerów stoi w siedzibie Twojej firmy? Tylko jeden a może kilkaset? Niezależnie od odpowiedzi, to właśnie wykorzystywany sprzęt może stać cennym źródłem informacji dla konkurencji. Wystarczy, że na Twojej maszynie znajdzie się złośliwe oprogramowanie.

Agencja wywiadowcza może pomóc Ci zadbać o to, by podobne działania niemożliwe. Wywiad będzie polegał na dokładnym sprawdzeniu Twojego sprzętu komputerowego. Dotyczy to nie tylko laptopów i komputerów stacjonarnych. Również urządzeniami mobilne są zagrożone wirusami – a raczej przede wszystkim one. Aktualnie więcej niż połowa złośliwego oprogramowania powstaje właśnie na telefony i tablety.

Oczywiście na samym odnalezieniu wirusów czy programów podsłuchowych działania się nie kończą. Następnie trzeba zabezpieczyć sprzęt przed kolejnymi atakami. To również może dla Ciebie wykonać agencja wywiadowcza. Instalacja sprawdzonego oprogramowania antywirusowego na komputerach, zabezpieczenie sieci www oraz regularne kontrole sprawią, że sprzęt informatyczny będzie działał tylko na Twoją korzyść.

Poza tym, agencje wywiadu gospodarczego mogą także pomóc w zgromadzeniu dowodów na nieuczciwe działania konkurencji. Jeśli wykryłeś przestępstwo, które częścią były działania informatyczne, specjaliści z wywiadowni pomogą Ci w postępowaniu sądowym.