Znasz przyszłych pracowników?

Kiedy zatrudniasz osobę do prac porządkowych lub do bezpośredniej obsługi klienta, wystarczą Ci odpowiednie kwalifikacje zapisane w CV przyszłego pracownika. Jeśli jednak masz zamiar powierzyć komuś funkcje kluczowe dla działania Twojej spółki, przyda Ci się o wiele szerszy wachlarz informacji. Co warto wiedzieć i skąd zdobyć wiedzę na temat przyszłego lub aktualnego pracownika?

Wiedzieć warto jak najwięcej. Co do tego zapewne nie masz wątpliwości. Choć chciałbyś poznać każdy szczegół życia ważnego pracownika, niestety możesz ograniczyć się jedynie do sprawdzenia informacji jawnych. Jednak i na tym polu można się dowiedzieć zaskakująco wiele. Czy Twój pracownik w przeszłości uczciwe spłacał wierzytelności? Jaka jest jego aktualna kondycja finansowa? Czy wymienione w CV miejsca pracy pokrywają się z faktyczną historią zatrudnienia? Czy miał kłopoty z prawem?

To wszystko bardzo ważne pytania. A jak znaleźć na nie odpowiedź? Najłatwiej dzięki agencji wywiadu handlowego. Wystarczy wydać odpowiednie zlecenie, a cały plik cennych informacji wyląduje na Twoim biurku. To najlepszy sposób na to, by nie ryzykować, zwłaszcza, gdy w grę wchodzą finanse spółki.

Do tych wszystkich cennych informacji warto dołożyć jeszcze jedną. Mianowicie: czy przyszły pracownik posiada jakiekolwiek nałogi? To ważne, gdyż statystyki pokazują, że pracownicy uzależnieni od papierosów, alkoholu czy narkotyków lub też wykazujący inne uzależnienia, znacznie częściej dopuszczają się przestępstw na tle finansowym.

http://www.bisnode.pl/blog/